Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 13.01.2012 13:57:23 

RC AUTA

Radkovo RC auto
Peugeot 307 WRC


Základní informace a fotografie

Vlastním RC model závodního automobilu Peugeot 307 WRC. Model má pohon elektro motorem.
Model je v měřítku 1:10 o rozměrech 42x18x13cm (dxšxv) .
Podvozek auta je zpracován velmi pevně. Model má věrně napodobená kola s gumovými pneumatikami. Má náhon na zadní kola, která jsou odpružena. Model dosahuje rychlosti 25km/h s plně nabitou baterií. Model je vybaven 800mAh 9.6V NiCd dobíjecí baterií.
Interiér je stejný jako u závodního automobilu. Přední světla mají malé svítící diody a zadní světla jsou pro diody připravena.
Model ovládáme dvourychlostní vysílací jednotkou typu volant o frekvenci 27MHz. Do vysílačky stačí vložit 9V baterii.
Určitě mohu auto jen doporučit.

Webová stránka výrobce - www.hracky-modely.cz

Úpravy RC auta

1.Odstranění původních polepů

Budu si objednávat zcela nové polepy, které budou stejné jako u opravdového WRC. Původní polepy šli odstranit bez problémů.

Výrobce polepů : www.samolepy.com
2.Zvýraznění spár

Na modelu jsem zvýraznil spáry černou modelářskou barvou. Nejdříve jsem si vymaskoval páskou spáry, které jsem chtěl zvýraznit a poté jsem je černou barvou natřel. Po natření je potřeba nechat barvu zaschnout a po zaschnutí barvy můžeme pomalu sundat maskovací pásku.
3.Nové osvětlení

Auto už mělo od výrobce osvětlení předních světel, ale já jsem se rozhodl, že vyměním diody za kvalitnější. V předních světlech jsou čiré diody o průměru 3mm a v zadních světlech jsou červené diody o průměru také 3mm. Větší diody se do světel nevejdou. Diody jsou připojené na baterii, která pohání auto a jsou zapojené na malý konektor, takže mohu diody kdykoliv vypojit.
4.Výroba SPZ

Na modelu jsem si vyrobil SPZ (státní poznávací značka). Na adrese : www.licenseplates.tv si zvolíme jak chceme, aby vypadala SPZ; poté si zvolíme pro jakou zemi bychom chtěli SPZ. Až budeme s výběrem SPZ spokojeni, tak do políčka
Enter Custom Text napíšeme kód, který chceme na SPZ mít. Po napsání kódu klikneme na Customize My Plate. Kód se nám objeví v SPZ.
Stránku si pomocí Print Screen uložíme do počítače. Otevřeme si bitmapový editor a stránku vložíme do nového dokumentu. SPZ si ořízneme a vytiskneme.
SPZ si vystříhneme a nalepíme na ní z druhé strany oboustranou lepenku. Nakonec si SPZ nalepíme na místo, kde jí chceme na autě mít.

Převzato a upraveno z : forum.tamiyaclub.net
5.Výroba zástěrek

Na modelu jsem si vyrobil zástěrky. Na opravdové auto se dávají, aby ke kolům nelítalo moc špíny, ale na model jsem je dal spíš kvůli designu. Nejdříve jsem si všechno naměřil, aby mi zástěrky přesně seděli. Z tvrdšího plíšku jsem udělal hlavní držáky zástěrek. Plíšek jsem ohnul do tvaru "L" a přilepil jsem ho oboustranou lepenkou zevnitř k autu. Pro jistotu jsem ho ještě zajistil lepidlem. Doma jsem našel červené desky, které měli zadní stranu z dobře ohebného materiálu.
Naměřil jsem na deskách budoucí zástěrky, vystříhnul jsem je a nalepil tenkou oboustranou lepenkou k ohnutému plíšku.
Nakonec jsem celé plíšky ohnul tak, aby nedřeli o kola. Zástěrky se vždy dávají za kola.
6.Nové polepy

Nechal jsem si objednat ze stránky www.samolepy.com polepy, které jsou stejné jako u opravdového WRC. Polepy jsem si nechal posílat poštou, byly krásně zabalené a doma jsem je měl za 1 den. Na model se nanášejí jako u opravdového auta. Pomalu odlepíme průhlednou fólii na které musí zůstat celý polep. Polep s fólií nalepíme na místo, kde ho chceme mít. Přejedeme přes fólii prstem, aby se polep zcela nalepil a fólii pomalu strhneme. Polepy mohu jen doporučit.
Celková cena za 27ks polepů byla 150Kč i s poštovným.
7.Výroba výfuku
Na modelu jsem si vyrobil výfuk. Výfuk je na modelu jen kvůli designu. Nejdříve jsem pilníkem odstranil původní plastový výfuk. Uřízl jsem si kovovou trubičku a dodělal pro ní výřez, aby do otvoru přesně pasovala. Trubičku jsem zajistil lepidlem a okolí výfuku jsem nabarvil černou modelářskou barvou.
8.Nový akumulátor
U modelu byl přibalen akumulátor o kapacitě cca 800mAh. Po plném nabytí akumulátor vydržel necelých 10 minut, což je velmi málo. Tak jsem si pořídil silnější akumulátor o kapacitě 2100mAh. V obchodě s elektrem mi táta zakoupil 8 baterií 1,2V o kapacitě 2100mAh. Všechny baterie mi spájil k sobě, připájil zakoupený konektor a přes celý akumulátor dal velkou smršťovací bužírku. Auto jede velmi rychleji, ale to uvidíte až v dalším videu, které budeme natáčet co nevidět.
Tátovi tímto děkuji za zakoupení a zprovoznění nového akumulátoru.
Celková cena akumulátoru je okolo 400Kč.


TOPlist